KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9349064
*
nr 934 9064
Kjell Sörensen Ringi
(1939-2010), Sverige
Blandteknik, Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), 35x20
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:38:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 14:00:04
1
500 kr
11/1 14:00:35
2
600 kr
12/1 15:38:08
1
700 kr
12/1 16:39:23
2
800 kr
12/1 18:04:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kjell sörensen ringi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
*
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
nr 934 9064
Kjell Sörensen Ringi
(1939-2010), Sverige
Blandteknik, Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), 35x20
Kjell Sörensen Ringi, svensk målare född 1939, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 14:00:04 | 1 | 500 kr |
11/1 14:00:35 | 2 | 600 kr |
12/1 15:38:08 | 1 | 700 kr |
12/1 16:39:23 | 2 | 800 kr |
12/1 18:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Kjell Sörensen Ringi
Kjell Sörensen Ringi, svensk mÃ¥lare född 1939, död 2010.Läs mer om Kjell Sörensen Ringi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kjell sörensen ringi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49